Derby v červeném

Pondělí 26. září. Datum, na který připadlo první derby této sezony. Osobně nevím, co od tohoto zápasu čekat. Pondělky lidi na hokej prostě netáhnou, ani vlastně nevím proč. Na druhou stranu, od začátku sezony fungujeme na tribunách nadprůměrně a já věřím, že tento trend bude pokračovat i nadále. Na tento výjezd vyhlašujeme akci VŠICHNI V ČERVENÉM, kterou jsme mezi lidi vyslali s dostatečným předstihem a všemi možnými způsoby. Na výsledek je zvědavý nejeden z nás, ale o tom ale až později.

Jelikož na třebíčském nádraží chybí trocha těch kolejí, musíme tentokrát zvolit dopravu autobusem. Před čtvrtou hodinou se tak scházíme u stadionu, balíme vše potřebné a můžeme vyrazit. VČAS vyrazit – neskutečné, jak se ty časy mění. Stavíme na pumpě v Okříškách. Né ani tak proto, že bychom byli po těch 10 kilometrech unavení, ale spíše proto, že je to po cestě jediná otevřená pumpa (zdravím do Brtnice). Dáme cigáro, nakoupíme něco málo na chlast a můžeme pokračovat.

Cesta probíhá bez komplikací, a tak jsme zanedlouho v krajském městě. Celou cestu máme doprovod několika mužů zákona chránících nás před krvelačnými rodinami s dětmi. Přijíždíme ke stadionu a když vidím všudypřítomnou červenou barvu, začínám cítit, že akce dopadne dobře.

Po menších komplikacích s prodejem vstupenek (prý nás tolik nečekali :D) se nás nakonec ve sektoru schází 235 převážně červeně oděných. Tímto bych rád všem poděkoval, jak se akce zhostili a my tak neudělali ostudu. Jasně bylo pár lidí co to nevědělo, zapomnělo, či se na to prostě vysralo, ale i tak byl efekt hodně parádní. Věšíme 6 vlajek včetně dvou letošních novinek – černá ULTRAS a NEŘÁDI ON TOUR.

Po dlouhé době jsme si celkem dobře stoupli a tak sektor řízený bubnem a 2-3 spíkry může od začátku rozjet kvalitní support. Ano bylo pár slabších míst, každopádně fandění sneslo hodně přísná měřítka. Nemohli jsme samozřejmě zapomenout pozdravit taky naše přátelé z řad domácích. Těch se na stadionu sešla hodně bídná návštěva a i kotel byl velice, velice prořídlý a k nám v podstatě neslyšitelný.

Ve třetí třetině domácí Dukla otáčí výsledek, což také probouzí domácí fanoušky. Ti si připravili také choreo k 60. výročí založení klubu. Je to od nich hezké, každopádně my už jsme jim k výročí pogratulovali při minulém domácím zápase.gratulujeme
Dukla nakonec vítězí, ale my to příliš neřešíme a jedeme si dál svoje. Na konci zápasu trošku provoníme HZS pyrotechnikou a můžeme se pomalu vydat k domovu.
pyro

Docela se divím, že před stadionem po nás nikdo nehuláká přes policii, jak bývalo vždy zvykem. Začíná to s váma být nuda, kluci. Do Třebíče jedeme bez jediné zastávky, což rozhořčí nejednoho starého prostatika, ale to jen tak na okraj. Za chvíli jsme v Třebíči a jelikož má hodně lidí v úterý volno, rozchází se většina zájezdu po všech možných hospodách a do ranních hodin probírá taktiku na příště.

Já osobně jsem s výjezdem spokojen. Akce v červeném dopadla na výbornou a i přes nepříznivý výsledek fandila většina lidí naplno až fanaticky. Je ještě co zlepšovat a čeká nás hodně práce, než se fanouškovsky vrátíme ke špičce. Každopádně je na čem stavět.

Rád bych tady ještě poděkoval všem, kteří koupí nálepek přispěli do choreofondu i všem, kteří přispěli v sobotu do čepky. Již brzy se chystá nová kolekce triček, mikin, nálepek a spoustu dalšího. Sledujte proto tento web, či náš Facebook.

Kokvoň

Foto: Jiří Mokrý