Jihlava – Třebíč, aneb DERBY je naše!

Téměř přesně dva roky uplynuly od našeho posledního venkovního vítězství v derby. A je na čase to změnit. Do nedaleké Jihlavy odcestovalo podpořit svůj tým 217 odhodlaných fanoušků.

Odjezd je stanoven na tradiční šestnáctou hodinu a celkem se daří i včas odjet. První komplikace na sebe však nenechá dlouho čekat. Majitel benzinky v Okříškách asi četl můj poslední report a po vzoru brtnického kolegy nechává svoji pumpu zavřenou. Což samozřejmě vytočí nejednoho alkoholika, protože málokdo si na 40 km dlouhou cestu dělá nějaké zásoby. No nedá se nic dělat, benzinka zůstane po dlouhé době nepodpálena a prodavačky neznásilněny.

K HZS přijíždíme s časovým předstihem a mě zaráží, že je zde o dost míň policistů než obvykle. Že by někomu konečně došlo, že sem opravdu nikoho nejedeme zabít? Nebo se ještě kluci neprobrali z bujarých oslav svátku všech policistů, který připadl na předešlý den? Tak či onak před stadionem je celkem klid a my jdeme navštívit venkovní mobilní stánek. Stánek, kterému už chybí pouze reklamní slogan “Studené párky, teplá obsluha”, jak trefně podotknul jeden nejmenovaný člen výpravy. Ještěže venku mrzne, a tak alespoň pivo má tu správnou teplotu. Navíc za krásných 31 Kč. U Doktora Maxe levnější projímadlo rozhodně neseženete.

Času stále dost, a tak se vydáváme svými nálepkami vyzdobit záchody, za které by se mimochodem svoji kvalitou a čistotou nemusel stydět ani letní tábor v Auschwitz. Trochu také poupravíme nálepky konkurence a chystáme se pomalu na tribunu. Osobní prohlídky už nejsou v Jihlavě tak důkladné, jak bývaly, ovšem, kdo měl strach, že přijde o svojí dávku nějaké té homoerotiky, obával se zbytečně.

Pod sektor věší své klenoty Ultras, Neřádi a T.G. Vše doplňují vlajky TŘEBÍČÁCI a Jižanka. Do začátku zbývá nějakých sedm minut, sektor se plní do svého obvyklého počtu a my se pomalu začínáme zahřívat prvními chorály. Bohužel ještě před začátkem nám vypoví službu megafon, což je na početnějším výjezdu vždycky nepříjemné a já sám jsem zvědavý, co to s dnešním supportem udělá.

Sektor domácích je oproti minulému zápasu zaplněn solidně. Těžko odhadovat, kolik lidí v kotli je, každopádně to číslo trojciferné bude. Od začátku jsou i docela slyšet a přidává se také již tradiční trubka. Co k ní říct. Většina lidí si na to zvykla, někomu se to dokonce líbí. Já osobně vždy dostávám nezkrotnou touhu ji dotyčnému strčit do prdele a vytáhnout penisem, ale k Jihlavě už to asi tak nějak patří.

Naše fandění je od začátku takové vlažnější. Probírá nás až gól do šatny a následný gól “ze šatny”, který v podstatě rozhoduje zápas. Od této chvíle už to v sektoru začíná žít a lidé si začínají zápas užívat. Domácí jsou hodně v útlumu a my tak máme dostatek prostoru na různé chorály, odpovídačky a podobně. V polovině utkání Dukla snižuje, což nakopne domácí tribuny, které jsou opět slyšet. Dnes opravdu těžko soudit, která strana má navrch, to musí říct někdo z neutrální pozice.

Ve třetí třetině naštěstí přidáváme třetí gól a oslavy mohou pozvolna začít. Především poslední minuty, kdy už je jasné, že vítězství nám nikdo nevezme, stojí za to. Ještě se několikrát pozdravíme s domácími. Rekordní množství prostředníčků a hrozících pěstí se objeví hlavně po dotazu, proč dnes opět nevyvěsili svoji černou vlajku. Nechápu, člověk se slušně zeptá a oni takhle, hulváti. Závěrečné vteřiny doprovází oslavné chorály a odpalujeme taky něco málo pyrotechniky. Opravdu málo. Shodli jsme totiž na tom, že více dýmu by mohlo opět způsobit statisícové škody, či dokonce odnést plachtu, kterou tamní obyvatelé přezdívají střecha.

Nezbývá než hráčům poděkovat za bojovný výkon. Děkovačku si užívají všichni do jednoho, nejvíce pak Pavel Jekel, který mě osobně zápas od zápasu více a více přesvědčuje, že místo v brance HS patři jemu.

Již v sobotu nás čeká poslední předvánoční zápas, a to proti Litoměřicím. Přijďte všichni fandit do kotle. Tento tým rozhodně patří do vyšších pater tabulky, pojďme mu k tomu pomoci.

Kupujte lístky a zvěte své přátelé také na exhibiční zápas oslavy 20 let v první lize, ve kterém se na našem ledě utkají legendy HST a tým HC Olymp. https://www.facebook.com/events/374334306245905/

Tento report bych rád věnoval všem, kteří se z toho Ježka posrali

Kokvoň